קיבוע בשיניים - סיום טיפול

קיבוע בשיניים – הסיום החשוב לכל טיפול יישור שיניים!

יישור שיניים הוא תהליך נפוץ, אותו עוברים בני נוער ומבוגרים רבים, על מנת ליישר את מבנה הלסת והשיניים וליצור מראה אחיד, אסטטי ונאה של הפה, ולעיתים קרובות גם כדי למנוע נזקים שונים בפה. לאחר היישור, יש לבצע קיבוע בשיניים.

קיבוע בשיניים – למה בכלל צריך?

כאשר מסיימים תהליך של יישור שיניים, נוצר מצב שבו השיניים עצמן הגיעו למיקום הנכון עבורן, אך העצם הפנימית, הסיבים האוחזים בשיניים וחלקים אחרים של הפה עדיין לא הותאמו ולא התרגלו למיקום החדש. התוצאה עלולה להיות, שלאחר שמתקן היישור מוסר מן הפה, השיניים יחזרו למקומן הקודם, או בכל מקרה יזוזו מעט מן המקום הסופי שנקבע להן. על מנת למנוע את המצב הזה, יש להתקין קיבוע בשיניים, על מנת להחזיק את השיניים במקומן עד שגם חלקי השן הפנימיים יתרגלו למיקום החדש שלהם.

 

כמה זמן צריך קיבוע בשיניים?

משך הזמן של קיבוע בשיניים משתנה מאדם לאדם, על פי השיניים שטופלו, גיל המטופל, הרגלים שונים ועוד. משך הזמן הדרוש לקיבוע נע בין מספר חודשים לבין קיבוע בשיניים שנותר לכל החיים. אצל אנשים רבים יש צורך בקיבוע בשיניים שנותר באופן קבוע, בגלל יישור של שיניים אשר נוטות לזוז יותר מאחרות, או בשל הרגלים של המטופל – לדוגמא: מציצת אצבע, הרגלי דיבור לא נכונים אשר יוצרים דחיפה של השיניים על ידי הלשון, וכן הלאה, כל אלה הרגלים אשר עלולים לגרום לשיניים לזוז ממקומן, ודורשים קיבוע לשיניים לתמיד.

 

איך מתבצע קיבוע לשיניים?

קיבוע לשיניים נעשה באמצעות חוט מתכת, אותו מדביקים אל הצד האחורי של השיניים באמצעות חומר הדומה לחומר שבו משתמשים ליצירת סתימות לבנות או שחזורי שיניים. החוט מעוקם בצורה אישית לכל מטופל על פי צורת הפה שלו, וכאשר הוא מודבק אל השיניים, הוא מונע מהן לזוז. קיבוע לשיניים מסוג זה מתאים לשיניים התחתונות, ולעיתים גם לשיניים העליונות. לא תמיד ניתן להתקין קיבוע בשיניים העליונות, ובמקרה זה יש להשתמש במכשיר חיצוני אשר נלבש, לרוב, במהלך הלילה, ושומר על מיקומן הנכון של השיניים.

כל הזכויות שמורות © TIME4SMILE