יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים למבוגרים – זה אפשרי!

בעבר נהגו לחשוב שיישור שיניים נועד רק לילדים ובני נוער. אולם כיום, יותר ויותר מבוגרים מחליטים לעבור יישור שיניים למבוגרים, ולטפל בבעיות של שיניים עקומות, כלואות וכדומה. למעשה, האגודה האמריקאית  מציינת כי אחד מכל חמישה מטופלים אורתודונטים הוא מעל גיל 21 ואכן אין שום בעיה לבצע יישור שיניים למבוגרים, להיפך, כיום ישנן שיטות מיוחדות למבוגרים, המקצרות משך הטיפול ומאפשרות טיפול יעיל ואיכותי.

יישור שיניים למבוגרים – השיטות

 מטופלים רבים מציינים כי חששו מאד להדביק את הסמכים (ברזלים ) על השיניים מסיבות של אסתטיקה ונוחות ולמרות שרצו לעבור טפול ליישור שיניים נמנעו מטיפול.
 כיום קיימות שיטות יישור שיניים למבוגרים, אשר עושות שימוש בסמכים שקופים, בקשתיות שקופות או בקוביות אשר מודבקות דווקא על הצד הפנימי של השיניים, כך שהן אינן נראות ממבט חיצוני,  ואינן פוגעות במראה. כך, כל אדם, בכל גיל יכול ליהנות מיישור שיניים  ובהנאה.  במרפאתנו כל השיטות החדשניות ליישור שיניים למבוגרים ומתבגרים.                            

 

  יישור שיניים פנימי (incognito) - נעשה החלק הפנימי של החיך ומאפשר יישור בלתי נראה.  

 יישור שיניים שקוף (invisalign) - מתבצע באמצעות סמכים שקופים

 

יישור שיניים למבוגרים – יתרונות

אסתטיקה – מבוגרים רבים מבצעים יישור שיניים למבוגרים, משום שחשוב להם המראה הכללי שלהם. שיניים ישרות מהוות חלק בלתי נפרד ממראה אסטטי, ממש כמו עיצוב השיער או בריאות העור. יישור שיניים למבוגרים מהווה השקעה אסטטית לכל דבר, והוא חשוב מאד לרושם שיוצר האדם על סביבתו.

בריאות והיגיינה – שיניים עקומות, צפופות, שיניים המותירות רווח בפה וכדומה, גורמות להצטברות של לכלוך ושל פלאק במקומות שאותם קשה מאד לנקות, מה שמוביל מייד להצטברות של חיידקים אשר יוצרים עששת, דלקות חניכיים ובעיות דנטליות אחרות. סגר לא נכון של השיניים, למשל, מוביל ללעיסה לא נכונה, אשר גורמת לשחיקה לא נכונה של השיניים, לבעיות שיניים שונות ולעיתים אפילו לשחיקה של מערכת העיכול! לכן חשוב מאד לטפל ביישור השיניים, גם בגיל מבוגר.

ההבדלים בין יישור שיניים למבוגרים ליישור שיניים לילדים

ההבדל המשמעותי היחיד בין יישור שיניים למבוגרים לבין יישור שיניים לילדים לילדים הוא, שאצל ילדים הלסתות עדיין גדלות. במהלך הטיפול, משתמשים בגדילה הזו כדי לתכנן את תזוזת השיניים וליצור לכל השיניים מקום נכון. אצל מבוגרים, הגדילה הזו כבר אינה קיימת, ולכן אם יש צורך בהרחבה של הלסתות, אין אפשרות לעשות זאת ללא התערבות ניתוחית. עם זאת, לרוב התערבות כזו כלל אינה נחוצה, וניתן לבצע יישור שיניים למבוגרים בצורה נוח ופשוטה.

 

בדוק את התאמתך ליישור שיניים

 

 

 

כל הזכויות שמורות © TIME4SMILE