יישור שיניים לילדים

יישור שיניים לילדים, כל מה שרציתם לדעת!

מראה השיניים מהווה חלק בלתי נפרד מן המראה הכללי של אדם. בכל גיל, אנו רוצים להיראות טוב. מראה טוב משפר את הביטחון העצמי, ומשפיע על הצורה שבה אנשים מתייחסים אלינו. לכן, חשוב מאד לדאוג ליישור שיניים לילדים שסובלים מעקמומיות בשיניים, על מנת לסייע להם להיראות טוב ולגדול עם ביטחון עצמי.

יישור שיניים לילדים – מתי עושים?

הגיל המתאים לביצוע של יישור שיניים לילדים הוא בין גיל 10 ל-14 בערך, כאשר השיניים הקבועות בוקעות כולן או רובן. עם זאת, מומלץ מאד להגיע כבר בגיל 7-8 לבדיקה אצל אורתודנט. ישנן בעיות שניתן לזהות כבר בגיל זה וגם לטפל בהן בגיל זה, כאשר בגילאים מאוחרים יותר כבר קשה ואף בלתי אפשרי לטפל בהן. כך, למשל, ילדים אשר נוטים לדחוף את הלשון קדימה, למצוץ אצבע או מוצץ וכדומה, עלולים לפתח נטייה לעקימות של השיניים. ישנם ילדים שנוצרות אצלם בעיות בנשירה של שיני החלב, מה שעלול להוביל לבעיות בבקיעה של השיניים הקבועות. גם בעיה של שיניים עליונות שבולטות יותר מן השיניים התחתונות ניתנת לטיפול בגיל מוקדם. 

יישור שיניים לילדים - טיפול מקדים

טיפול מקדים ביישור שיניים היינו חיוני מאחר שרוב  הגדילה הלסתית מתרחשת לפני גיל 11, שלב זה הוא קריטי וזאת התקופה שבה ילדים עלולים לפתח בעיות אורטודנטיות שונות, ישנם מספר גורמים המשפיעים על מיקום השיניים כגון שפה ,לחיים ולשון.  הגדילה הלסתית  מושפעת גם מאופן הנשימה ומיקום הלשון. בגורמים אלה ניתן לטפל  בטיפול מקדים. בנוסף, הרגלים כגון מציצת אצבע, דיבור נכון, דחיפת לשון או אי סדרים אחרים אשר מתהווים במהלך הגדילה וצמיחת השיניים.
רוב האנשים מניחים כי שיניים ומבנה לסתות הוא תורשתי. לכן הם לא מתייחסים לגורמים הקריטיים הללו מראש ומחכים עד גיל ממוצע של 11 שנים  . בגיל זה היכולת לשנות מבנה לסתי היינו מסובך יותר  ותהליך התיקון הוא ארוך ומייגע, ולעתים יקר מאוד.
אם אתה מזהה תסמינים כגון שיניים בולטות, פרופיל עקום, דיבור שגוי או בליעה לא נכונה נשימת הפה מוגברת  או צפיפות שיניים,  מומלץ לא לחכות! הבא את הילדים שלך לבדיקה. כך תוכל להימנע מבעיות והוצאות מיותרות בעתיד.

טיפול המקדים גיל 5-11 

בגיל זה קיימות שיני חלב שיניים קבועות . במצבים מסוימים, ניתן יהיה להתערב  בסטיית לסת תחתונה, בליטה חמורה של השיניים העליונות, בליטה יחסית של הלסת התחתונה וצמיחת שיניים חותכות בלתי תקינה.  יש לזכור, טיפולים בשלב זה מהווים טיפול מקדים בלבד.


טיפול המשך גיל 12-14  

 במהלך תקופה זאת קיימת צמיחת שיניים מואצת  ועל כן ניתן להשפיע על הגדילה של הלסתות בצורה נכונה על מנת לקבוע את מקום מושבן הקבוע של השיניים. טיפולי יישור שיניים לילדים מתבצעים לרוב בגילאים האלו.

 

למה כדאי לבצע יישור שיניים לילדים?

יישור שיניים לילדים פותר בעיות שונות, הן אסטטיות והן רפואיות. לרוב המטרה היא ליצור מראה נאה ואסטטי יותר של הפה, אולם לעיתים העקימות של השיניים עלולה לגרום גם להצטברות של לכלוך וחיידקים שקשה לנקות, ובעקבות כך לבעיות רפואיות דנטאליות. קל יותר לבצע יישור שיניים לילדים מאשר למבוגרים (אף שהדבר אפשרי), ולכן מומלץ מאד לבצע את התהליך בגיל הילדו

 

האלטרנטיבה שלנו ליישור שיניים לילדים

הילדים שלנו לא אוהבים שמתעסקים להם בפה ולעיתים אפילו מסרבים לטפל בבעיית השיניים העקומות בשל הפגיעה בדימוי העצמי. לכן,  על מנת לא לפגוע בביטחונם העצמי ולאפשר להם ילדות מאושרת ומחויכת, האלטרנטיבה העדיפה היא השיטה השקופה. היא אינה פוגמת באורח חייהם ומאפשרת להם להמשיך ולעסוק בענייניהם החברתיים ללא חשש ואתם יכולים להיות רגועים ולהמשיך להעניק להם ילדות מאושרת , בריאה ובטוחה !

 

כל הזכויות שמורות © TIME4SMILE