חיוך מושלם גם אחרי גיל 30

יישור שיניים וביטחון עצמי

מהיום זה בדוק. מחקר של חברת קלטון גלובל מאשש את מה שכולם בעצם יודעים: לרושם הראשוני יש משקל חשוב בהמשך הדרך, כך שלהנראות החיצונית שלנו, כולל  שיניים ישרות היא נדבר חשוב במה שאנשים חושבים עלינו.  בעידן בו טכנולוגיות חדשות בתחום האורתודונטיה למבוגרים מבטיחות תוצאות מעולות ותחום יישור שיניים על כל שיטותיו זמין לכולם, אפשר בקלות ובמהירות לשפר את המראה החיצוני, לשמור על היגיינת ובריאות ולהעלות פלאים את רמת הביטחון העצמי.

 

שיניים ישרות כחלק מרכזי בהופעה החיצונית

תמיד חינכו אותנו "לא לשפוט את הקנקן אלא מה שיש בו". אבל בינינו, בחיים האמיתיים, הדברים נראים קצת אחרת. מהשיער והעור ועד לבגדים והנעליים שאנו לובשים, ההופעה החיצונית שלנו תמיד תהיה מקור לשיפוטיות מיידית על ידי הצד שכנגד בין אם מדובר בראיון עבודה, פגישת עסקים או דייט ראשון.

תוצאות המחקר קובעות כי השיניים שלנו הם אחת התכונות הפיזיות הבולטות ביותר בעיני אנשים: קרוב לשליש טענו כי השיניים הם הדבר הראשון אליו שמים לב במפגש עם אדם חדש ו-24% טענו כי זו התכונה שהכי יזכרו מהמפגש עם אדם חדש. בנוסף, 69% מהנשאלים סברו כי בעלי שיניים ישרות הם ידידותיים יותר, 68% סברו כי הם מאושרים יותר, 58% סברו כי הם מוצלחים ואמידים יותר, 53% סברו שהם בריאים יותר, 42% סברו שהם פופולריים יותר, ו-38% סברו כי הם אמינים יותר.

 

יישור שיניים אצל מבוגרים

מבוגרים רבים מופתעים לגלות כי גם הרבה לאחר סיום גדילת הלסת, השיניים עדיין זזות, ויום אחד מוצאים עצמם עם פה וחיוך לא אסתטיים. הבשורה האמיתית היא כי בניגוד למה שרבים חושבים, אורתודונטיה אינה נחלתם של מתבגרים בלבד וכי קיימים היום פתרונות חדשניים לכל גיל. ובעידן ש-40 זה ה-30 החדש, ו-50 זה ה-40 החדש, יותר ויותר בוגרים שיכולים להרשות לעצמם להשקיע במראה החיצוני בוחרים לעשות זאת. לא בכדי, בשנים האחרונות גוברת והולכת מאוד המודעות לאסתטיקה ולבריאות הפה בקרב מבוגרים מכמה סיבות: הטכנולוגיות החדשות מאפשרות לכל אחד ובכל גיל, ובשונה מהעבר, ליישר שיניים בשיטות הרבה יותר נעימות ובעיקר- מבלי שאף אחד יבחין כי אנחנו עוברים טיפול ליישור שיניים.

שיטות יישור שיניים למבוגרים

בין החלופות הפופולאריות לגשר סמכים חיצוני שמוצעות היום למבוגרים נמנות שתי שיטות מרכזיות:

הראשונה היא יישור שיניים שקוף בשיטת אינוויזליין המתבצע באמצעות קשתיות שקופות ונשלפות אשר מתאימות לאנשים אשר אינם יכולים להיות עם קשתיות המתכת מרבית שעות היממה. השנייה היא יישור שיניים פנימי (incognito)  המתבצע באמצעות סמכים לינגואליים פנימיים, עדינים, נוחים ובלתי נראים אשר מאפשרים להמשיך באורח החיים ללא הפרעה מיותרת ומתאימים לאנשים עם אורח חיים דינאמי אשר מעדיפים להגיע לרופא אחת לחודש לביקורת.

 

יישור שיניים - שתמיד תוכל לחייך

בנוסף, ידוע שככל שאנחנו מתבגרים, אנחנו נעשים "ייקים" יותר, שמים יתר תשומת לב ומייחסים חשיבות רבה יותר לכל פרט קטן. יותר ויותר אנשים בוגרים מתעוררים (מרווקים ועד נשואים עם ילדים), חולמים כיצד ייראו החיים עם שיניים ישרות וחיוך כובש, אותו חיוך שהוזנח בגיל ההתבגרות (או כי השיניים שיושרו בילדות חזרו במרוצת השנים למצבם הקודם), ומגלים שזה אפשרי. רם ק', מנכ"ל משרד פרסום בת"א היה אחד מהם. לדבריו "סבלתי מתופעה שחלק מהשיניים עלו על האחרות. סביב גיל ה-40, ובתור בן אדם שחי את הפרטים קטנים ומחפש תמיד את המושלם, זה ממש התחיל להפריע לי כשהסתכלתי במראה. כלכלית יכולתי להרשות לעצמי ולכן לא היתה שום מניעה. אחרי כמה חודשים כבר הצגתי חיוך לתפארת".

אנשים נוספים שעברו טיפולים אורתודונטיים כבוגרים מדווחים על הבטחון העצמי המחודש ותחושת האטרקטיביות ששבה, על תקשורת טובה יותר עם העמיתים לעבודה, החברים והמשפחה וכי ככל שחייכו יותר, כך חשו נינוחים ושלווים יותר. ובקיצור- הבינו מה שמיליונים ברחבי העולם כבר הבינו: לעולם לא מאוחר מידי ליהנות מחיוך מושלם. תשאלו את טום קרוז, או פשוט את האורטודונט שלכם.

ומילת המלצה אחרונה: חשוב לוודא שהמרפאה אליה אתם פונים מתמחה באורתונטיית מבוגרים מאחר ושיטות הטיפול אצל מתבגרים ומבוגרים אינן זהות.

להתאמה לטיפול לחץ כאן

כל הזכויות שמורות © TIME4SMILE